Gravatar
martinsp (Mārtiņš Poļakovs) uzsāka tēmu ierosinājums: datu kopu pieprasījumi pirms apmēram 6 gadiem

Es labprāt, veltītu savu brīvo laiku, lai uzrakstītu kādu rīku, kas savāktu datu kopu no konkrētas mājaslapas.

Problēma: es nezinu, kuri dati varētu kādam noderēt/interesēt. Varbūt opendata.lv varētu ieviest sadaļu, kurā var uzskaitīt/publicēt saites uz mājaslapām, no kurām jāizgūst dati, kuri kādam ir nepieciešami?

Komentāri

Gravatar
rsim (Raimonds Simanovskis) komentēja pirms apmēram 6 gadiem

Bija doma, ka forums Datu kopas tiks izmantots, lai tur publicētu, kādas datu kopas kam būtu vajadzīgas un tad programmētāji-entuziasti varētu palīdzēt sagatavot šīs datu kopas no atbilstošās web lapas.

Būtu ļoti labi, ja varētu piedalīties Open Data Latvia Hackathon 16. jūnijā - tur arī tiktu identificētas pirmās datu kopas, kuras būtu vajadzīgs sagatavot.

Gravatar
peteris (Pēteris Brūns) komentēja pirms apmēram 6 gadiem

Viena no lietām, kura šķiet būtu vajadzīga ir LR likumos u.c. minēto un praksē lietoto klasifikatoru apkopšana - dati priekš datiem. Ir diezgan daudz šo klasifikatoru un daudzas datu kopas tos izmanto.

Gravatar
komentēja pirms vairāk kā 2 gadiem

Vai datu ievākšana bez portāla ziņas vispār ir legāla?

Gravatar
rsim (Raimonds Simanovskis) komentēja pirms vairāk kā 2 gadiem

Tas ir atkarīgs, no kādiem portālliem un kādiem datiem. Mūs pamatā interesē valsts un pašvaldību institūciju web lapas, kur ir publicēti publiski (vispārpieejami) dati, uz kuriem saskaņā ar informācijas atklātības likumu nevajadzētu būt atkalizmantošanas ierobežojumiem.

× Lūdzu pieslēdzieties, lai komentētu